Mieszkanka Ujścia zmarła po otrzęsinach

03.11.2015   Autor: Redakcja
---

20-letnia Natalia, mieszkanka Ujścia jest trzecią ofiarą tragedii, do której doszło w nocy z 14 na 15 października podczas otrzęsin na Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym w Bydgoszczy.

Natalia była absolwentką ujskiego gimnazjum. Młoda kobieta zmarła w niedzielę rano. Zostanie pochowana w piątek na ujskim cmentarzu.

Ks. Robert Różański, proboszcz parafii pw. św. Mikołaja znał zarówno Natalię, jak i jej starszą siostrę. - Obie przychodziły do mnie na nauki przed bierzmowaniem. Bardzo skromne, miłe dziewczyny. Wielki żal, że Natalia odeszła - mówi proboszcz Różański.

Przypomnijmy: podczas imprezy na uczelni, w wąskim i ciasnym korytarzu, na którym zgromadziło się zbyt wielu studentów, wybuchła panika. W jej wyniku jedna osoba zmarła po kilku godzinach, kilkanaście zostało rannych. Obrażenia dwóch osób okazały się tak poważne, że mimo wielodniowej walki o życie nie udało się ich uratować.

Okoliczności tragedii bada prokuratura.

*

Minister nauki Lena Kolarska-Bobińska zwróciła się do senatu Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy o zdymisjonowanie rektora uczelni. Nakazała również sprawdzenie procedur bezpieczeństwa na uczelniach w całym kraju, żeby ponowna tragedia już nigdy się nie powtórzyła.

 

Przeczytaj więcej o: otrzesiny,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group