Koncert dla Artura Piłata

17.10.2015   Autor: Artur Maras
---

Wiele osób zaangażowało się w pomoc dla Artura Piłata z Piły. Mężczyzna po rutynowych badaniach dowiedział się, że choruje na białaczkę.

Mimo chemioterapii konieczny będzie przeszczep szpiku lub komórek macierzystych, dlatego w całej Pile po raz kolejny organizowana jest rejestracja potencjalnych dawców szpiku, nie tylko dla Artura, ale wszystkich potrzebujących takiej pomocy.

- Koncert, który odbędzie się w RCK, zagrany będzie dla mieszkańca Piły Artur Piłata, który zachorował na ostrą białaczkę szpikową, teraz jest po kolejnej chemii i czeka na dawcę. Dawca ze Stanów Zjednoczonych nie pojawił się na badaniach, teraz więc  szukamy wśród nas osoby, która będzie zgodna tkankowo i będzie mogła oddać szpik - mówi Sławomir Machała, organizator akcji.

Koncert, który odbędzie się w najbliższą niedzielę będzie połączony z rejestracją potencjalnych dawców. Ta rozpocznie się o godz 10.00. Wśród licznych atrakcji zaplanowano loterię fantową, z której dochód zostanie przeznaczony na rzecz fundacji DKMS na badania. Przebadanie jednej próbki kosztuje ok. 250 zł.

Wstęp na koncert jest bezpłatny. Na scenie pojawią się:  zespół vivo, Piotr Nadulski solista zespołu B4, a także Janek Stępień, który dzięki pomocy ludzi dobrej woli wygrał walkę z nowotworem. Główną atrakcją ma być przemarsz Orkiestry Reprezentacyjnej Wojska Polskiego, której członkiem jest Artur Piłat. Rozpocznie się on o godz. 11.00 zna pl. Zwycięstwa i przejdzie w stronę RCK, gdzie odbędzie się musztra paradna.

Przeczytaj więcej o: koncert dla piłata,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group