Tomasz Kot w Pile - kiedy powtórki w TV Asta?

02.09.2015   Autor: Artur Maras
---

"Żyć nie umierać" to tytuł filmu, w którym główną rolę gra Tomasz Kot. Aktor spotkał się w niedzielę z mieszkańcami miasta, w ramach Salonu Kulturalnego organizowanego przez TV Asta wraz z Krzysztofem Meszyńskim.

Tradycyjnie Salon Kulturalny rozpoczął się pokazem filmu, w którym jedna z głównych ról gra zaproszony gość. Sala kina Helios i tym razem była wypełniona po brzegi. Na srebrnym ekranie Tomasz Kot gra 45-letniego Bartka Kolano, który po latach walki z nałogiem alkoholowym nareszcie odbija się od dna. I kiedy wszystko zaczyna nabierać optymistycznych barw nagle odkrywa, że choruje na raka.

Film "Żyć nie umierać" jest inspirowany prawdziwym życiem jednego z aktorów i prezenterów, luźno opowiadając jego walkę z ciężką chorobą. - To jest film, w którym bardzo uczciwie i bardzo ciężko pracowałem. Zostawiłem tam kawał zdrowia i jestem w tym filmie od początku do końca. Jeśli więc ktoś nie ma dość mojej twarzy, która - co słyszałem od kilku znajomych - wyskakuje nawet z lodówki, to zapraszam bardzo serdecznie - mówi Tomasz Kot.

Po seansie aktor rozmawiał z Januszem Wroblewskim, krytykiem filmowym i publicystą, który dopytywał Kota o jego sukcesy i porażki. Aktor chętnie odpowiadał również na pytania publiczności.

Współorganizatorem Salonu Kulturalnego jest Krzysztof Meszyński, który od lat zaprasza do Piły  najlepsze filmowe nazwiska. - Trudno byłoby nie zdecydować się, nie spróbować zaprosić tak znakomitego aktora, jak Tomasz Kot. Zadzwoniliśmy, zapytaliśmy i ku naszemu zdziwieniu przyjął zaproszenie - mówi Meszyński.

Tomasz Kot podkreślał, że nie wiedział czego spodziewać się po spotkaniu z mieszkańcami Piły, ale został bardzo ciepło przyjęty i chętnie wróci tu na ponowne zaproszenie.

Film "Żyć nie umierać" trafił już do polskich kin. Opinie krytyków na jego temat nie są jednoznaczne.
Reżyserem filmu jest znany bardziej z serialowych, niż fabularnych produkcji Maciej Migas.

*

Najbliższa emisja Salonu Kulturalnego z Tomaszem Kotem na antenie TV Asta dziś (środa) o godz. 16.30, kolejne w czwartek o godz. 2.30 i 16.00, w piątek o godz. 2.30 oraz w sobotę o godz. 4.30 i 2.30.

Przeczytaj więcej o: salon kulturalny, kto zabił wilka,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group