Rada miejska w Pile skończyła wakacje

26.08.2015   Autor: Artur Maras
---

Koniec wakacji dla pilskich radnych.

Rada przyjęła ślubowanie nowego radnego Romualda Wycisło, który rozpocznie pracę w komisji spraw społecznych, bo - jak podkreślił - to te sprawy są mu najbliższe. Nie cichną jednak echa protestu wyborczego, zgłoszonego na początku sierpnia w sądzie i prokuraturze przez Józefa Jopka. Zarzuca on nowemu radnemu łamanie ciszy wyborczej. Co na to świeżo upieczony radny? - To dla mnie śmieszne. Tych zarzutów nie powinno być, bo są nieprawdziwe. Prokuratura jeszcze mnie nie przesłuchała - mówi Romuald Wycisło. Postępowanie trwa. Jeśli przedstawione w proteście wyborczym zarzuty potwierdzą się, poza utratą mandatu R. Wycisło mogą zostać postawione nawet zarzuty karne.

W kolejnych punktach obrad radni głosowali m.in. nad wstąpieniem Piły do Stowarzyszenia Lokalnej Grupy Działania Krajna nad Notecia. Wstępując do tej grupy Miasto chciało pomóc m.in. gminie Szydłowo. - Ponieważ nastąpiła zmiana założeń dla lokalnych grup działania, gminy wiejskie muszą się stykać ze sobą. Tego punktu styku zabrakło - mówi Piotr Głowski, prezydent Piły. Jak podkreślił prezydent pozostaje nadzieja, że dzięki temu inni będą mogli realizować swoje programy, a być może  część z nich zostanie zrealizowana na terenie Piły.

Radni wyrazili również  zgodę na zamianę ze Skarbem Państwa nieruchomości położonej za sądem rejonowym. W zamian Miasto otrzymało działkę pod budowę ostatniego odcinka ul. Kazimierza Wielkiego na Zielonej Dolinie.

Radni przegłosowali też uchwałę w sprawie ronda na skrzyżowaniu al. Wojska Polskiego, ul. Koszalińskiej i Mickiewicza w Pile, które otrzymało nazwę 6. Pułku Lotnictwa Myśliwsko-Bombowego. Wnioskował o to radny, płk. Jan Ficerman.

Radni zajęli się również uchwałą w sprawie kandydatów na ławników. Aż 59 z 88 kandydatów nie otrzymało akceptacji rady. Większość odrzucono z powodu niespełnienia wymogów formalnych. Nowe rozporządzenia ministra spraw wewnętrznych wprowadziło bowiem nowe wymogi, dotyczące zdjęcia kandydata. O sprawie pisaliśmy TU.

Przeczytaj więcej o: autobus energetyczny, wyjaśnienia,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group