Strażacy badają złomowisko. Niebezpieczne chemikalia?

27.07.2015   Autor: Redakcja
---

Siedem jednostek straży pożarnej, w tym specjalna grupa ratownictwa chemicznego, zjawiło się dziś około 10.30 na złomowisku przy ulicy Zakopiańskiej w Pile. Powodem interwencji było podejrzenie, iż na terenie złomowiska znajdują się niebezpieczne chemikalia. 

O odnalezieniu kilku podejrzanych pojemników poinformowali sami pracownicy złomowiska. Pojemniki przyjechały w jednym z transportów, który dotarł do firmy na Zakopiańskiej.

- Na miejsce zadysponowanych zostało siedem jednostek straży pożarnej, w tym specjalistyczna grupa ratownictwa chemicznego i ekologicznego. Zagrożony teren został odizolowany, a strażacy w specjalnych kombinezonach zbadali podejrzane pojemniki i pobrali próbki - wyjaśnia Zbigniew Szukajło, rzecznik pilskiej straży pożarnej.

Niedługo później okazało się, że w pojemnikach nie znajdują się niebezpieczne substancje, a zestawy do identyfikacji substancji chemicznych, które nie stanowią żadnego zagrożenia.

Mimo to, pracownicy, którzy zgłosili sprawę, zostali przebadani na miejscu przez zespół ratownictwa medycznego. Strażacy zaś sprawdzili teren całego złomowiska, w poszukiwaniu ewentualnych innych zagrożeń chemicznych.

Wiadomo, że na miejscu są również pracownicy Inspekcji Ochrony Środowiska i policja.

 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group