W Okonku będzie łatwiej

24.07.2015   Autor: Redakcja
---

Koniec koszmaru w Okonku. Kierowcy przejeżdżający przez centrum miasta w końcu będą wiedzieli,  które z jadących aut ma pierwszeństwo. Zmieni się organizacja ruchu, zostanie wybudowany ciąg pieszo-rowerowy i pasy zieleni. Powstanie również nowe oświetlenie. Zapewnienie, że remont będzie - jest. Ale terminu rozpoczęcia prac jeszcze nie znamy.

W Okonku zostanie przebudowane centrum miasta. Zawiły układ komunikacyjny przestanie być utrudnieniem przede wszystkim dla kierowców. - Mieszkańcy już dawno narzekali na zawiłości związane z komunikacją w centrum Okonka. Mamy tam skrzyżowanie, które wyglądem przypomina rondo, ale ruch kompletnie nie obowiązuje tak jak na zwykłym rondzie. Jest kilka powodów dla których trzeba ten ruch uporządkować - mówi Małgorzata Sameć, burmistrz Okonka.

Ulica Niepodległości i 1 Maja zostaną przebudowane. Są to drogi gminne, łączące się z krajową Jedenastką. Potrzeba przebudowy wynika przede wszystkim ze złego stanu nawierzchni drogi, jak również zawiłego układu komunikacyjnego dla kierowców oraz częstego ruchu samochodów osobowych i ciężkich.

- Podpisana jest już umowa na dokumentację projektowo-kosztorysową. Oczekujemy na propozycje. Dokonamy wyboru najlepszej koncepcji  - mówi Renata Balcerzak, kierownik wydziału infrastruktury technicznej, rolnictwa i środowiska.

O terminie budowy i kosztach mówić jednak jeszcze nie można. Ale już dziś wiadomo, że na przebudowę centrum planowane jest pozyskanie środków pozabudżetowych.

Przeczytaj więcej o: Okonek, otwarcie kosmosu,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group