Świętojańskie świętowanie

27.06.2015   Autor: Artur Maras
---

W Pile trwa Jarmark Św. Janów. Impreza ma być nowym punktem na kulturalnej mapie Piły. Wydarzenie zastąpiło Jarmark Wielkanocny.

Wielu przechodniów może być zaskoczonych, jak zmienił się pilski deptak. Wszystko za sprawą Jarmarku Św. Janów, który rozpoczął się w środę i potrwa do niedzieli.

Na deptaku ustawiono drewniane budki, znane z poprzednich świątecznych kiermaszów. To główna atrakcja tego wydarzenia. - Przyjechało do nas trzydziestu wystawców z całej niemal Polski. Są też  goście z Litwy. Atrakcji w naszych domkach jest naprawdę dużo - mówi Mirosław Nalepa, zastępca dyrektora Regionalnego Centrum Kultury w Pile.

Osoby, które przyjdą na deptak nie będą zawiedzione. Obchodom imienin patronów miasta towarzyszy wiele pokazów i koncertów. Przewidziano wiele atrakcji dla dzieci - warsztaty garncarskie, wypiekanie chleba, pokazy trup teatralnych czy warsztaty cyrkowe to tylko część bogatej oferty. Drewniane budki otwarte są od rana do późnego wieczora.

Św. Jan Chrzciciel i Św. Jan Ewangelista zostali ogłoszeni patronami Piły w 2013r. Jarmark ma się stać nową tradycją. - Myślę, że pozostaniemy przy tym terminie i to jest pierwszy tego typu jarmark. Będziemy budować tradycję świętowania święta naszych patronów, św. Janów - mówi Beata Dudzińska, zastępca prezydenta Piły.

Przeczytaj więcej o: batalion,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group