Wojownicy Mistrza kontra Reprezentacja Polski w Pile

04.06.2015   Autor: Redakcja
---

W Pile najlepsi żużlowcy świata pokazali co potrafią, w ramach cyklu Polish Speedway Battle. Na linii startowej stanęli światowi mistrzowie czarnego sportu - Wojownicy Mistrza, a obok nich znakomici polscy zawodnicy - Reprezentacja Polski.

Co ciekawe, anonsowany wśród "światowców" był również Tomasz Gollob. Najlepsi żużlowcy świata - Wojownicy Mistrza startowali pod opieką Hansa Nielsena. Zanim jednak zawodnicy pojawili się na sportowej arenie, podpisywali autografy w Galerii VIVO.

Sportowa rywalizacja rozpoczęła się na stadionie przy ul. Bydgoskiej o godz. 19.00. Oto początkowe składy zespołów, awizowane przez Klub Victorii Piła:

Wojownicy Mistrza
menedżer: Hans Nielsen - Greg Hancock, Peter Kildemand, Jason Doyle, Emil Sajfutdinow, Jesper Monberg;

Reprezentacja Polski
trener: Marek Cieślak - Jarosław Hampel, Przemysław Pawlicki, Piotr Pawlicki, Maciej Janowski, Bartosz Zmarzlik, Krzysztof Buczkowski.

Ostatecznie jednak Pawła Przedpełskiego zastąpił Grzegorz Zengota.

*

Mecz mógł się podobać licznie przybyłym na stadion widzom, choć Reprezentacja Polski od początku prowadziła i na żadnym etapie zawodów tego prowadzenia nie oddała.

Feralne okazały się biegi 12, 13 i 14, w których zawodnicy upadali. W tym ostatnim po zderzeniu dwóch rywali na torze pojawiły się karetki. Na szczęście po konsultacji lekarskiej okazało się, że obaj mogą kontynuować rywalizację. Po uderzeniu pękła dmuchana banda i zawody przerwano. W powtórzonym biegu wystartowało dwóch Wojowników Mistrza, po wcześniejszym wykluczeniu dwóch Polaków i zmniejszyła się ostateczna przewaga polskiej reprezentacji.

Po 15, remisowym biegu miał się odbyć jeszcze jeden - bieg o Puchar Prezydenta Piły. Odwołano go jednak, gdyż mecz przeciągał się, a następnego dnia zawodnicy mieli startować w ligowych spotkaniach.

*

Ostatecznie cały mecz Reprezentacja Polski wygrała z Wojownikami Mistrza 50 do 37.

Reprezentacja Polski: Hampel 9+2 (2,2,2,2,1), Zengota 11+2 (3,1,3,2,2), Przemysław Pawlicki 4 (1,3,w,u,w), Zmarzlik 11+1 (2,2,2,3,2), Piotr Pawlicki 9 (1,3,2,3,0), Buczkowski 6+1 (3,2,1,u,w);

Wojownicy Mistrza: Hancock 8 (1,0,3,w,2,2), Doyle 1 (0,1,d,d), Zetterstroem 0 (t,0,d), Sajfutdinow 8 (3,1,d,1,3,u), Kildemand 13 (0,3,3,1,3,3), Monberg 7 (2,0,1,0,1,3).

Więcej na temat wydarzenia w najbliższym wydaniu magazynu sportowego "Tempo", na antenie TV Asta we wtorek, 9 czerwca o godz. 20.00. - W programie reportaż z pilskiej edycji Polish Speedway Battle, a także rozmowy, m.in. z trenerem Markiem Cieślakiem oraz zawodnikami - zaprasza do oglądania "Tempa" Michał Lach, dziennikarz sportowy TV Asta.

fot. Jarosław Ramucki

Przeczytaj więcej o: zuzel, reprezentacja Polski, pomoc dla janka,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group