Asta Video Fest

Dar dla Piły

04.06.2015   Autor: Artur Maras
---

Na majowej sesji Rady Miasta Piły radni przegłosowali Projekt uchwały, w sprawie wyrażenia zgody na przyjęcie przez Gminę Piła darowizny nieruchomości od Gminy Ujście.

Przekazany grunt ma powierzchnie ponad pół hektara.

- Na ostatniej sesji rady miasta Piły, mieliśmy do przyjęcia uchwałę, na podstawie której gm. Ujście darowuje naszej gminie teren. To jest ponad pół ha działki rolnej - mówi - mówi Jacek Bogusławski, radny rady miasta.

Gmina Ujście podjęła na początku roku uchwałę dotycząca przekazania owej nieruchomości. Działka o powierzchni 0,5876 ha położona jest niedaleko wsi Ługi Ujskie. Otrzymana aktem darowizny nieruchomość przeznaczona jest na cele rolnicze. Nie posiada ona dostępu do drogi publicznej ponieważ sąsiaduje bezpośrednio z terenami rolniczymi i rowami. Dostęp do niej możliwy jest jedynie przez inne nieruchomości rolne stanowiące własność gminy Piła, stąd też decyzja o przekazaniu działki, która nie została przejęta przez Piłę, gdy po reformie administracyjnej w obrębie miasta znalazło się Motylewo niedaleko którego leży nieruchomość.

Przeczytaj więcej o: pila, ujscie, ziemia,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group