Nowe inwestycje wodociągowe

08.05.2015   Autor: Redakcja
---

Nowe punkty sieci wodociągów na terenie gminy Trzcianka. Zdecydowano, że oczyszczalnia ścieków we Wrzącej zostanie zlikwidowana, ale za to wybudowana zostanie nowa, tłocząca ścieki do Białej.

Dzięki zmianom w uchwale dotyczącej wieloletniego planu rozwoju i modernizacji urządzeń wodociągowych i kanalizacyjnych, skorzystają również trzcianeckie ulice.

- Jednym z zadań będzie budowa sieci kolektora sanitarnego od Wrzącej do Białej, tak więc podłączymy Wrzącą do oczyszczalni ścieków, funkcjonującą na terenie Trzcianki, jak i też w późniejszym etapie będziemy mogli wybudować sieć kanalizacyjną i podłączyć wieś Stobno - mówi Krzysztof Czarnecki, burmistrz Trzcianki.

Kolejnym, większym zadaniem będzie przebudowa kanalizacji sanitarnej w części nitki wodociągowej ulicy Chopina i Grottgera w Trzciance. To zadanie będzie wykonane na przełomie tego roku. Miasto kończy również budowę odcinków sieci wodociągów w obrębie ulic Poniatowskiego i Wieleńskiej. Gmina Trzcianka jest też na ostatnim etapie budowy sieci wodociągów we wsi Biała. Ostatecznie będą one prowadziły od zabudowy mieszkaniowej do boiska sportowego tak, aby można było stworzyć warunki sanitarne dla piłkarzy z Białej.

To wszystko dzięki oszczędnościom z roku 2014 i opłat zbieranych od mieszkańców.

Przeczytaj więcej o: trzcianka, biała, wrząca, deklaracje śmieciowe,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group