Trzcianeckie remonty

29.04.2015   Autor: Redakcja
---

Ponad 100 tysięcy złotych przeznaczono na remonty w gminie Trzcianka.

Trwają prace budowlane, remontowe i modernizacyjne w gminie Trzcianka. Tym razem, ponad 100 tysięcy złotych przeznaczono na trzy obiekty. Na remizę Ochotniczej Straży Pożarnej w Białej, salę wiejska w Stobnie oraz kaplicę na trzcianeckim cmentarzu.

Już przed rokiem zostało odświeżone wnętrze kaplicy. Zamontowano nowe ławki i odnowiono ołtarz. - W tym roku robimy remont na zewnątrz. To zadanie będzie nas kosztowało 52 tys zł. Chcemy zmienić elewację, wykonać opaski i wentylację - mówi Krzysztof Czarnecki, burmistrz Trzcianki. Zamknie to cykl kolejnego etapu remontu kaplicy w Trzciance, ale to nie koniec prac na cmentarzu. Burmistrz chce, aby miejsce pochówku zostało powiększone.

Drugi etap prac remontowych rozpoczął się również w remizie OSP w Białej, gdzie w ubiegłym roku dobudowano pomieszczenie socjalne.

- Od trzech tygodni trwa drugi etap remontu - jest to termoizolacja całego budynku, łącznie z wymianom okien, drzwi i bramy wjazdowej. I dodatkowo będzie jeszcze zrobiona podłoga w świetlicy, będą położone płytki - mówi Ryszard Wilant, prezes OSP Biała, radny RM Trzcianki.

Prace budowlane trwają również w sali wiejskiej w Stobnie. Kilka tygodni temu odświeżono wnętrze. Wcześniej wyremontowano 8 pomieszczeń o łącznej powierzchni 280 metrów kwadratowych.
Teraz na wymianę czekają jeszcze podłogi na klatce schodowej, zostanie zainstalowany podwieszany sufit. Remontu doczekają się też schody i drzwi zewnętrzne. To pochłonie 40 tysięcy złotych. Wcześniej na remont tych pomieszczeń wydano 170 tysięcy złotych.

Wszystkie remonty zakończą się w maju.

Przeczytaj więcej o: OSP, ZSP1 w Pile, dywersja, ćwiczenia policji,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group