Podsumujmy wybory uzupełniające

14.04.2015   Autor: Artur Maras
---

W niedzielę odbyły się wybory uzupełniające do Rady Miasta Piły. Wygrał  je Przemysław Gawroński, pozostawiając swoich rywali daleko w tyle.

- Głosowanie odbyło się w dwóch obwodach głosowania.Uprawnionych do głosowania było 2.474 osób. Frekwencja niestety nie dopisała - wynosiła 18% - mówi Renata Kurzajczyk, dyrektor Delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Pile.

Oznacza to, że w minioną niedzielę do urn wybrało się tylko 448 osób. 4 z nich oddały nieważne głosy. Jak zapewnia dyrektor Kurzajczyk, wybory przebiegały spokojnie i nie odnotowano w trakcie ich trwania żadnych incydentów.

Wybory wygrał kandydat niezależny Przemysław Gawroński, zdobywając 237 głosów i to on otrzyma mandat radnego. Popierany przez PiS Tomasz Słoboda uzyskał najmniej wśród wszystkich kandydatów, bo 36 głosów. Emerytowany pilot, były radny powiatowy Zenon Kułaga otrzymał  64 głosy, Tadeusz Krupa popierany przez Porozumienie Samorządowe - 62, a wdowa po zmarłym radnym Franciszku Jeżewskim, popierana przez prezydenta miasta Ludmiła Jeżewska zdobyła 45 głosów.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group