Dubska już dziś!

12.04.2015   Autor: Redakcja
---

Dziś w klubie Rockopolis w Pile zapanuje gorąca reggae’owa atmosfera. Po kilku latach do Piły powróci zespół Dubska.

Zespół Dubska zadebiutował na rynku muzycznym w 2005 roku. Płyta zatytułowana po prostu „Dubska” była jednym z najlepszych debiutów na polskiej scenie reggae. Potwierdził to coroczny plebiscyt magazynu „Free Colours” – jedynego polskiego pisma poświęconego w całości muzyce reggae. Zespół Dubska znalazł się w 2005 roku w gronie finalistów 3 kategorii: Najlepsza płyta polska, Największa polska muzyczna nadzieja i Najlepszy polski debiut płytowy.

Kolejne płyty dały zespołowi szeroką rozpoznawalność nie tylko wśród fanów reggae. Największym sukcesem okazała się piosenka „Avokado”, która przez kilka miesięcy znajdowała się na Liście Przebojów Trójki. Dużą popularność zdobyły też piosenki „Johny”, „Mama”, „Kumple”, „Loko-Loko”, oraz znakomite covery utworów Everly Brothers, Boba Marleya czy Tiny Turner.

Grupa ma na koncie setki koncertów w Polsce i wielokrotne występy na największych polskich festiwalach, takich jak: Przystanek Woodstock, Ostróda Reggae Festival, Reggaland, Afryka i wiele innych. Zespół Dubska występował również w Rosji, Czechach, Grecji, Niemczech i Austrii. Muzycy zapowiadają, że na koncercie w Rockopolis – oprócz utworów znanych z poprzednich płyt – zaprezentują też sporą część nowego materiału, który znajdzie się na kolejnym albumie Dubska.

Przeczytaj więcej o: koncert, milioner piła,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group