Sąsiad oszukał sąsiadkę

25.03.2015   Autor: Redakcja
---

Policja od pewnego czasu odnotowuje wzrost oszustw, w których pokrzywdzonymi są osoby starsze. W ubiegłym tygodniu policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn z powiatu chodzieskiego, którzy oszukali 83-letnią kobietę.

Do 83-letniej mieszkanki powiatu chodzieskiego zapukał znany jej sąsiad wraz z kolegą i powiedział, że jej syn został zatrzymany przez policję. Stwierdził też, że konieczna jest natychmiastowa wpłata 500 złotych, żeby można było „załatwić sprawę”. - Zdenerwowana kobieta bez zastanowienia przekazała żądaną kwotę mężczyznom myśląc, że tym samym uchroni syna od osadzenia w więzieniu - informuje sierż. sztab. Karolina Smardz-Dymek, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Chodzieży.

Policjanci z chodzieskiej policji zatrzymali obu mężczyzn. Przedstawiono im zarzut tego, że działając wspólnie i w porozumieniu dopuścili się oszustwa na szkodę starszej kobiety. Teraz o ich losie zadecyduje sąd. Grozi im do 8 lat więzienia.

*

Kolejny raz chodzieska policja przestrzega przed oszustami, którzy żerują na ludzkiej naiwności, wprowadzają nas w błąd, oszukują i okradają z oszczędności. - Pamiętajmy, by nie wpuszczać do domu nikogo obcego, ankieterów, akwizytorów lub innych podejrzanie zachowujących się osób. Nie wpłacajmy żadnych zaliczek, zadatków na usługi i przedmioty, które nam proponują. Jeśli coś nam się w domu popsuło, to korzystajmy ze sprawdzonych na naszym lokalnym rynku firm. Pamiętajmy, że oszuści, aby uniknąć kary, zmieniają tereny swojego działania i historie, które mają nas wprowadzić w błąd. O wszelkich podejrzanych osobach należy bezzwłocznie informować policję na tel. 997 - apeluje sierż. sztab. Karolina Smardz-Dymek.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group