Remont scieżki i kaplicy

21.03.2015   Autor: Redakcja
---

Kolejne prace modernizacyjne w Gminie Trzcianka. Tym razem remonty będą dotyczyły ścieżki pieszo-rowerowej i kaplicy. Te dwa remonty poniekąd się ze sobą łączą ponieważ już za kilka tygodni będzie można nową, wyasfaltowaną ścieżką dotrzeć szybciej do nowowyremontowanej kaplicy.

Trafioną inwestycją okazała się trzcianecka ścieżka łącząca ulicę Chełmońskiego z cmentarzem komunalnym . Ludzie korzystali i korzystają z niej nadal. Od kiedy powstała, służy nie tylko do skrócenia sobie drogi ale również jest wykorzystywana do aktywności fizycznej. Ze ścieżki prężnie korzystają rowerzyści.

Ponad kilometr ścieżki wraz z około 350 metrowym odcinkiem od ul. Chełmońskiego do torów - przy Sapie - skracają drogę na cmentarz dla części mieszkańców. Odcinek ścieżki o długości 840 metrów i szerokości 2,5 metra zostanie pokryty nakładką asfaltową.


Pokrycie asfaltem ścieżki będzie kosztowało 116 tys. złotych i ma zostać wykonana do 15 maja. Łącznie ciąg od ul. Chełmońskiego do cmentarza ma długość prawie półtora kilometra, a całościowy koszt inwestycji realizowanych w trzech etapach zamknie się w kwocie 600 tys. zł. Kolejne inwestycje czekają również kaplicę przy cmentarzu komunalnym – zostanie wymieniony dach, a budynek będzie ocieplony.


Dotychczas część kaplicy dobudowano, a także wyremontowano jej wnętrze. Co więcej zamontowano klimatyzację oraz wyasfaltowano główną aleję. Wykonawca niebawem rozpocznie prace, które potrwają do końca kwietnia. Na czas remontu, uroczystości żałobne odbywać się będą w kościele.

 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group