Air Korwin One wylądował w Pile

18.03.2015   Autor: Artur Maras
---

Tuż po godzinie 12, na pilskim lotnisku wylądowała awionetka z Januszem Korwin-Mikke na pokładzie. Piła była jednym z kolejnych punktów, na wyborczej mapie samolotu nazwanego na potrzeby prowadzonej kampanii Air Korwin One. Prezes partii Korwin spotkał się tego dnia z dziennikarzami oraz mieszkańcami miasta.

Dawny prezes Kongresu Nowej Prawicy, w efekcie rozłamu w partii, założył nową o nazwie Korwin i stanął na jej czele. To pod szyldem tej partii walczy o prezydenturę odwiedzając awionetką wybrane miejscowości. Najważniejsze problemy poruszane przez kandydata podczas spotkania, to bieżące polityka wobec wschodu. Zdaniem Korwin-Mikkego, Polska w konflikcie Ukrainy z Rosją, powinna ogłosić neutralność a jej rozbiór to nie polska sprawa. Mimo to nasz kraj powinien posiadać min. 100 tys. armię. Po spotkaniu z dziennikarzami Korwin-Mikke udał się na otwarte spotkanie dla mieszkańców, które odbyło się w budynku spółdzielni mieszkaniowej przy ul. Sikorskiego 33.

Według większości sondaży, Janusz Korwin-Mikke, może liczyć w nadchodzących wyborach na zaledwie 4% poparcie swojej kandydatury. Zapytany o to na konferencji prasowej stwierdził, że w wyborach do Europarlamentu sondaże dawały Kongresowi Nowej Prawicy 0,6 % poparcia a mimo to finalnie partia otrzymała 7,2 % oddanych głosów, stąd nie wierzy sondażom.

#038;feature=youtu.be

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group