PRGOK edukuje najmłodszych

03.03.2015   Autor: Artur Maras
---

Pilski Region Gospodarki Odpadami Komunalnymi w 2015r. przeprowadzi kolejną kampanię edukacyjną, dotyczącą segregacji śmieci. Tym razem akcja będzie nosić tytuł „Jestem asem segregacji” i adresowana jest głównie do dzieci i młodzieży.

W ramach kampanii zostaną przeprowadzone 272 prelekcje we wszystkich publicznych i niepublicznych przedszkolach, szkołach podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych na terenie wszystkich 14 gmin członkowskich co oznacza kampanię przeprowadzaną w 172 placówkach.

W ramach prowadzonej kampanii zorganizowane zostaną trzy konkursy:

1. Konkurs plastyczny dla dzieci przedszkolnych pt. „Odpadowy ekoludek” . Dzieci będą musiały stworzyć pracę plastyczną z odpadów.

2. Konkurs rysunkowy dla uczniów szkół podstawowych pt. „ Moja czysta okolica”.

3. Konkurs fotograficzny dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych na najlepszą fotografię, prezentującą pozytywne przykłady segregacji śmieci.

*

Uroczyste zakończenie kampanii odbędzie się 10 czerwca 2015r. w Regionalnym Centrum Kultury w Pile. Całkowity koszt kampanii wyniesie ponad 140 tys. zł PRGOK przewiduje, że programem edukacyjnym zostanie objętych około 31 tys. dzieci i młodzieży.

Przeczytaj więcej o: prgok, konkursy, genesis,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group