Ferie w regionie

17.02.2015   Autor: Artur Maras
---

W poniedziałek rozpoczęły się ferie dla uczniów szkół z województwa wielkopolskiego. Aby dobrze bawić się w tym czasie wcale nie trzeba gdzieś wyjeżdżać.

Dzieci i młodzież z Piły, Trzcianki i Złotowa w tym okresie, nie będzie mogła narzekać na nudę a wszystko przez zorganizowane liczne atrakcje.

W Pile, jak co roku będzie sporo atrakcji i to zupełnie darmowych. Można zapisać dziecko na półkolonie, które będą we wszystkich szkołach podstawowych. Sporo atrakcji przygotował też MOSiR. - Zapraszamy dzieci do południa na pływalnię Wodnik. Codziennie po południu w hali przy ul. Żeromskiego będziemy uczyli dzieci grać w piłkę. Tradycyjnie 25 lutego, organizujemy turniej tenisa stołowego, no i kulig – mówi dyrektor Dariusz Kubicki.

Spółka Aquapil zaprasza nie tylko na basen i lodowisko, gdzie w czasie ferii będą obowiązywały bilety rodzinne, ale też na strzelnicę. Wiele będzie się działo też w Regionalnym Centrum Kultury - warsztaty taneczne, teatralne i plastyczne. W bibliotekach będzie głośne czytanie książek oraz darmowy dostęp do gier, a w Muzeum Staszica wykłady o historii miasta, zajęcia fotograficzne i filmy dokumentalne.

*

Równie wiele atrakcji czeka dzieci w Trzciance. Tam biblioteka publiczna przygotowała na czas ferii akcję „Cofnij się w czasie”. - Pod takim właśnie hasłem mamy akcję - ferie. Prześledzimy różne epoki aż do kamienia łupanego – mówi Ewa Jarosińska z Biblioteki Publicznej im. Kazimiery Iłłakowiczówny w Trzciance.

Dzieci będą uczestniczyć w zajęciach literackich, plastyczno-technicznych i zabawach taneczno-ruchowych. W programie znalazło się również tworzenie własnych pocztówek metoda kolażu.

*

W Złotowie także nie będzie czasu na nudę. Miejska Biblioteka przygotowała na ten czas wiele  konkursów z nagrodami.

Swoją ofertę na czas ferii przygotowało również Powiatowe Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Złotowie, prowadząc dodatkowe zajęcia artystyczne. Będą też warsztaty wokalne, prowadzone przez Dariusza Urbaniaka nie tylko dla wychowanków, ale także dla dzieci, które nudzą się w ferie, a chciałyby w tym czasie coś robić.

Jak widać aby dobrze bawić się w ferie nie trzeba nigdzie wyjeżdżać. Wystarczy udać się na zajęcia organizowane przez ośrodki kultury czy sportu. W końcu ferie trwają aż dwa tygodnie i oby były białe.

Przeczytaj więcej o: pila, trzcianka, zlotow, ferie,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group