Czeka ich kara za piractwo

15.02.2015   Autor: Redakcja
---

Na ok. 100 tys. zł wyceniono straty, jakie poniósł właściciel oprogramowania, w związku z działalnością jednej z firm w powiecie czarnkowsko-trzcianeckiem..

Policjanci Wydziału Kryminalnego KPP w Czarnkowie, wspólnie z policjantami Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu przeprowadzili kontrolę na terenie jednej z firm. - Policjanci sprawdzili komputery w firmie i okazało się, że zainstalowane na nich było nielegalne oprogramowanie - informuje Wojciech Michałkiewicz z KPP w Czarnkowie. - Oprogramowanie to służyło między innymi do tworzenia projektów budowlanych domów jednorodzinnych i obiektów inżynierskich. Obecny przy czynnościach przedstawiciel pokrzywdzonej firmy oszacował straty, jakie mogły powstać w związku z korzystaniem z oprogramowania bez wymaganych licencji na kwotę 100 tys. złotych.

Policjanci zabezpieczyli sprzęt komputerowy firmy do dalszych badań. Za „uzyskanie bez zgody osoby uprawnionej cudzego programu komputerowego w celu osiągnięcia korzyści” grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

fot. freefilealliance

Przeczytaj więcej o: Czarnków, hala dla bokserów, hala piła,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group