Dobra współpraca miasta i powiatu

14.02.2015   Autor: Redakcja
---

Współpraca trzcianeckiego magistratu z czarnkowskim starostwem układa się znakomicie – a przynajmniej takie wnioski można wyciągnąć po ostatniej Sesji Rady Miasta. Wszystkie wnioski dotyczące współpracy samorządów przeszyły, a w dalszym zacieśnianiu relacji ma pomóc zaplanowana na kwiecień specjalna sesja.

Nasza gmina raczej nie miała problemów jeśli chodzi o współpracę z powiatem - twierdzi Edward Joachimiak - przewodniczący Rady Miejskiej Trzcianki, powiem więcej, chcemy na miarę możliwości gminnych i powiatowych tę współpracę rozwijać - dodaje.

Dowodem na rozwijanie współpracy trzcianeckiego magistratu z powiatem czarnkowsko-trzcianeckim jest zaplanowana specjalna sesja. Odbędzie się ona w kwietniu i będzie poświęcona wspólnemu działaniu przy realizacji zadań tych dwóch jednostek lokalnych. Dotyczy ona m.in, promocji, biegu ulicznego im. Tadeusza Zielińskiego, wyścigów rowerowych, a także prowadzenia Warsztatów Terapii Zajęciowej w Trzciance. W budżecie gminy środki na te zadania zostały zagwarantowane. Jednak należy pamiętać, że jeśli chodzi o wspólne działania Trzcianki z powiatem, to na tym się nie kończy, gdyż pozostaje sprawa m.in. dróg, szkół czy służby zdrowia.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group