"Mówią o nas - zwyrodnialcy"

23.01.2015   Autor: Artur Maras
---

Pod Regionalnym Centrum Kultury Fabryka Emocji w Pile odbyła się manifestacja ludzi, określająca się mianem Pilskich Patriotów.

Organizatorom manifestacji nie podobał się fakt zaproszenia do Piły Marii Czubaszek, satyryczki i felietonistki, która wystąpiła w programie kabaretowo-muzycznym „Dużo kobiet, bo aż trzy”. Czubaszek budzi kontrowersje głównie z tego powodu, że kilka lat temu publicznie przyznała się do dokonania dwóch aborcji.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami przedstawiciele fundacji Pro-Prawo do Życia oraz Młodzieży Wszechpolskiej rozłożyli przed RCK transparenty, na których widniały poaborcyjne płody. Całość dopełniały płynące z megafonów antyaborcyjne hasła.

Zdaniem jednego z przedstawicieli stowarzyszenia Pro-Prawo do Życia dr.  Sebastiana Krajewskiego akcja miała na celu uświadomić społeczeństwu, że aborcja jest tak naprawdę morderstwem. - Prawo zwalnia lekarzy z odpowiedzialności za zabijanie dzieci w trzech konkretnych przypadkach, jak stanowi ustawa. My chcemy pokazać to, o czym się głośno nie mówi, że aborcja to zabójstwo dzieci - mówił organizator akcji. - Spotykamy się z różnymi reakcjami, podczas ostatniej pikiety padały inwektywy, że jesteśmy zwyrodnialcami, ale mamy też wiele głosów poparcia.

 

Przeczytaj więcej o: protest, człowiek roku 2014, mauzoleum,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group