Żywa Szopka w Wałczu

27.12.2014   Autor: Artur Maras
---

W tym roku przy kościele pw. Św. Antoniego w Wałczu po raz pierwszy powstała Żywa Szopka. Choć zwierzęcy inwentarz jest dość  skromny bo składa się z kuca, muflona i kilku królików to instalacja cieszy się sporym zainteresowaniem mieszkańców miasta.

Jak zapewnia brat Piotr z Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów, w przyszłym roku szopka będzie rozbudowana. Obecna szopka powstała dzięki pomocy części parafian, którzy dostarczyli budulec, zwierzęta oraz pomagali przy stawianiu konstrukcji. Po każdej Mszy Św. w Bożonarodzeniowej Szopce, prócz zwierząt, spotkać można Świętą Rodzinę oraz rozśpiewane dzieci przebrane za anioły.

Choć szopka zostanie rozebrana w przeciągu kilku najbliższych dni to warto w tym miejscu wspomnieć, że w kościele pw. Św. Antoniego w Wałczu znajduję się również ruchoma szopka, mieszcząca się w jednym z bocznych ołtarzy. Instalacja przedstawia Świętą Rodzinę wraz z wieloma ruchomymi figurami a wszystko to na tle panoramy Wałcza oraz Jerozolimy. Konstrukcja liczy już sobie blisko 15 lat a jej autorem niemal w całości jest jeden z zakonników.

Przeczytaj więcej o: walcz, Boże Narodzenie, kolęda, salon pilski,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group