Radny dostaje tablet. Porozmawiasz z nim na skype

03.12.2014   Autor: Redakcja
---

Już wkrótce, po podpisaniu umów z radnymi, mieszkańcy Piły będą mogli kontaktować się z nimi nie tylko za pośrednictwem poczty e-mail, ale z niektórymi także komunikatora skype.

Pierwszy, który zapowiedział swoje dyżury na skype jest Rafał Zdzierela. - Będę dostępny dla mieszkańców w trakcie cotygodniowego dyżuru w poniedziałek, od godz. 14.00 - mówi przewodniczący Rady Miasta w Pile.

Między innymi po to, żeby być bliżej mieszkańców i wyborców pilscy radni zostaną wyposażeni w tablety Samsung Galaxy Tab S SM-T805. Za tabletem, a nie jak w poprzedniej kadencji laptopem przemawiały względy praktyczne. Tablet pozwala bowiem na korzystanie ze sprzętu nie tylko w biurze, ale też poza nim, także w plenerze. Poza tym jest mniejszy od laptopa i praktyczniejszy - dzięki systemowi płynnego powiększania - w odczytywaniu  pism. I dzięki temu można wyeliminować gros dokumentów papierowych. - Łączny miesięczny koszt z tego tytułu wyniesie 2.878,22 i obciąży budżet Rady Miasta Piły. Podobnie jak w poprzedniej kadencji radni, którzy podpiszą umowę, zobowiążą się do niewykorzystywania użyczonej karty SIM do odbywania rozmów telefonicznych - informuje przewodniczący Zdzierela.

Korzyść z tabletów ma być dwustronna i nie tylko ułatwić pracę radnych, ale przede wszystkim uprościć mieszkańcom kontakt z nimi. W ankiecie, którą każdy z radnych zobowiązał się wypełnić, podają oni swoje adresy e-mailowe, a być może także te, które - jak z Rafałem Zdzierelą - pozwolą na rozmowę za pośrednictwem komunikatora. Namiary na radnych dostępne będą na stronie BIP.

W poprzedniej kadencji radni korzystali z laptopów Samsung R540, z modemami Huawei E3131. - W tej chwili sprzęt ten został w 100 proc. zamortyzowany. Radni VI kadencji otrzymali możliwość jego przejęcia w drodze cesji praw i obowiązków wynikających z zawartej umowy, w tym do laptopa. Wiąże się to z koniecznością opłacania przez radnych do końca czerwca przyszłego roku abonamentu na transmisję danych. Wszyscy wyrazili chęć skorzystania z możliwości dokonania cesji, pobrali przygotowane odpowiednio dokumenty, jednak do chwili obecnej nie wszyscy je zwrócili - dodaje przewodniczący Zdzierela.

Kwota, jakie mają wpłacić byli radni to 404,4 zł (7 mies. x 49,2 zł/mies. + 60 zł za cesję).

 

Przeczytaj więcej o: Rada Miasta Piły, radni, kontakt, 2005,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group