"Dwa wymazy i do bazy"

21.11.2014   Autor: Redakcja
---

Już za tydzień wielki finał IV ogólnopolskiego projektu „DWA WYMAZY & DO BAZY”.

W dniach 26 i 27 listopada w 239 punktach na 128 uczelniach w całym kraju, odbędzie się rejestracja potencjalnych dawców komórek macierzystych i szpiku.

Zarejestrować może się każda osoba, która wierzy w sens idei dawstwa. Należy być ogólnie zdrowym, mieć między 18, a 55 lat i ważyć minimum 50 kg (bez dużej nadwagi). Rejestracja polega na rozmowie z osobą reprezentującą Fundację DKMS Polska, wypełnieniu formularza, pobraniu wymazu z wewnętrznej strony policzka. Na podstawie pobranej próbki materiału genetycznego zostaną określone cechy zgodności antygenowej, a jeśli okaże się, że kod genetyczny dawcy zgadza się z kodem genetycznym chorego, wówczas dochodzi do przeszczepienia. Wszyscy, którzy chcą się zarejestrować, powinni mieć ze sobą dokument tożsamości z nr PESEL.

Rejestrując się należy pamiętać, że to bardzo poważna decyzja, od której może zależeć ludzkie życie. W przypadku, gdy to my jesteśmy genetycznym bliźniakiem pacjenta, dajemy mu szansę na powrót do zdrowia. Dlatego Studenccy Ambasadorzy DKMS Polska będą namawiać tylko do świadomej rejestracji.

Ambasadorami Fundacji DKMS Polska na pilskich uczelniach są: Magdalena Domańska (Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Stanisława Staszica w Pile) i Patrycja Pożarska (Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Pile).

Rejestracja potencjalnych dawców odbywać się będzie w dniach 26 i 27 listopada, w godz. 11.00 - 18.00 w Atrium Kasztanowa, w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Stanisława Staszica w Pile (budynek B), a także w Zamiejscowym Ośrodku Dydaktycznym w Pile Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Facebook.

Studencką akcję poparli członkowie popularnego zespołu Curly Heads, którego liderem jest znany i lubiany, szczególnie w środowisku studenckim, Dawid Podsiadło.

Plakat-1

Przeczytaj więcej o: pwsz, uam, znaleziono zwłoki,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group