Jesień i zima – trudny czas dla bezdomnych

29.10.2014   Autor: Redakcja
---

- Jesień i zima, to najtrudniejszy czas dla osób bezdomnych - mówi Wanda Kolińska dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Pile, gość programu "Gorący temat".

16 października odbyło się spotkanie Partnerstwa Lokalnego, poświęcone przygotowaniom do trudnego czasu dla bezdomnych. W ramach Partnerstwa Lokalnego, przedstawiciele służb i instytucji, które do niego przystąpiły zastanawiali się, jak najlepiej rozwiązywać problemy związane z bezdomnością.

W tej chwili w Pile jest ok. 150 osób bezdomnych. Często są to osoby, które już nigdy nie będą miały własnego lokum. Z wielu powodów, a wśród nich m.in. alkoholizmu, przewlekłych chorób i wieku, nie pozwalającego na podjęcie pracy. MOPS w Pile pilnie przygląda się i pomaga osobom zagrożonym bezdomnością. Są to najczęściej osoby, które z różnych przyczyn nie płacą czynszu i ich zadłużenie się powiększa. Dyr. Kolińska apeluje, by takie osoby zgłaszały się do MOPS. Jednocześnie gość programu zapewnia, że wszystkie osoby potrzebujące zimą pomocy, taką pomoc uzyskają. Ponadto uwrażliwia wszystkich, aby rozglądać się wokół siebie i dostrzegać tych, którym pomoc do przeżycia jest niezbędna.

Więcej w programie "Gorący temat", dzisiaj o godz. 19.30 w TV Asta.

 

 

Przeczytaj więcej o: gorący temat, Wanda Kolińska,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group