Oszust internetowy zatrzymany

12.09.2014   Autor: Redakcja
---

Policjanci do walki z przestępczością gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Wałczu zatrzymali 28-letniego mężczyznę, który na portalach internetowych sprzedawał licencje oprogramowania komputerowego kilku firm.

Pracownik jednej z firm, monitorując portale internetowe natknął się na ofertę sprzedaży oprogramowania komputerowego diagnostycznego samochodów osobowych. Cena sprzedaży za program była rażąco niska, co wzbudziło podejrzenie. O sprawie powiadomiono policję.

Okazało się, że paser sprzedawał program za 50 złotych, choć oryginalna licencja wyceniona była na 11.900 złotych. Policjanci zajmujący się przestępczością gospodarczą ustalili, że sprawca sprzedał w ten sposób oprogramowanie na 337 aukcjach internetowych. Funkcjonariusze ustalili również osiem pokrzywdzonych firm posiadających prawa do oprogramowania.

Procederem tym 28-latek zajmował się od sierpnia 2012 roku. Sprawca usłyszał 337 zarzutów. Za paserstwo komputerowe może mu grozić kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Przeczytaj więcej o: walcz, kradzież, oszust, paser, komputery,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group