Mieszkania komunalne wreszcie gotowe

01.09.2014   Autor: Redakcja
---

W pierwszej połowie września mieszkańcy będą mogli zacząć wprowadzać się do bloku komunalnego przy ul. Andersa. Przekazanie im kluczy planowano początkowo na grudzień...ubiegłego roku.

Budowa bloku komunalnego w Pile rozpoczęła się w 2012 roku i choć początkowo nic na to nie wskazywało, to zakończyła się z dużym opóźnieniem. Blok był „prawie” gotowy już jesienią ubiegłego roku, w związku z czym planowano przekazanie lokatorom kluczy do 32 mieszkań na grudzień 2013. Wykonawca przez długi czas nie mógł jednak inwestycji zakończyć. Jak informują urzędnicy, początkowo największy wpływ na opóźnienie miały warunki atmosferyczne, później jednak okazało się, że problemem jest zła sytuacja finansowa firmy, która podjęła się budowy.

Dziś ratusz informuje, że lokatorzy będą mogli wprowadzać się do mieszkań w pierwszej połowie września.

Dlaczego w międzyczasie nie podjęto decyzji o zmianie wykonawcy? Zdaniem urzędników to wiązałoby się z jeszcze większym opóźnieniem. Aktualny wykonawca nie uniknie też kary, za tak znaczne przekroczenie terminu oddania bloku do użytku.

Zgodnie z umową ratusz ma prawo naliczyć mu karę w wysokości 0,1 proc. całego wynagrodzenia brutto za każdy dzień opóźnienia.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group