Zabytki w potrzebie

28.08.2014   Autor: Redakcja
---

Zabytkowy kościół pod wezwaniem Chrystusa Króla w Kleszczynie doczeka się remontu. Ponad 120-letni budynek  swoim obecnym wyglądem odstrasza wiernych. Z pomocą przychodzi gmina Złotów, która w tym roku wspomoże kościół dofinansowaniem w wysokości 30 tysięcy złotych. Łączny koszt rewitalizacji zabytku wyniesie 116 tysięcy złotych. Lecz to nie jest jedyna świątynia w okolicy, która będzie remontowana.

– Od wielu lat staramy się wspierać zabytki na terenie gminy. Najczęściej są to kościoły, jak zresztą w większości gmin bywa. W różnych latach, zależnie od potrzeb, staramy się jakąś kwotę przeznaczyć na dofinansowanie tego typu działań. W tym roku będziemy próbowali ratować kościół w Kleszczynie, który należy do parafii św. Jakuba w Sławianowie. Na ten cel mamy 30 tysięcy złotych. Pozwoli to na dofinansowanie zadania, które jest oszacowane według kosztorysu na 116 tysięcy złotych - mówi  Piotr Lach, wójt gminy Złotów

Termin remontu kościoła w Kleszczynie zależny jest od władz parafii. Odnowy doczekało się także sanktuarium maryjne w Górce Klasztornej. Tu zdecydowano się na wymianę dachu oraz konserwację ścian kościoła. Środki na rewitalizację przekazały między innymi lokalne samorządy. Remont planowo powinien zakończyć się pod koniec października.

Przeczytaj więcej o: zlotow, zabytki, Kleszczyna,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group