Kacper Iwicki szachowym mistrzem Piły [ZDJĘCIA]

11.05.2014   Autor: Redakcja
---

Kacper Iwicki zwyciężył w Młodzieżowych Mistrzostwach Piły w szachach. W pojedynku rozegranym w sobotę na stołach na ul. Śródmiejskiej pokonał Maksymiliana Żeleźniaka.

Kacper wziął przysłowiowy rewanż, ponieważ rok wcześniej ci sami młodzi chłopcy rozstrzygali w ostatniej partii między sobą tytuł - wtedy zwycięzcą okazał się Maksymilian. W meczu o trzecie miejsce walczyli Magdalena Werner i Marcel Butyrowski. Dzielnie walcząca Magda musiała tym razem ustąpić lepiej dysponowanemu w tym dniu Marcelowi.

Turniej dla młodzieży z szkół podstawowych i gimnazjów powiatu pilskiego, został zorganizowany przez Uczniowski Klub Sportowy „Iskra” działający przy MDK oraz radnego Rady Miasta Piły Jacka Bogusławskiego. Patronat nad zawodami objął Prezydent Miasta Piotr Głowski. W trzeciej edycji turnieju w dwudniowych zawodach uczestniczyło 31 zawodników, którzy najpierw w eliminacjach zmierzyli się w Młodzieżowym Domu Kultury (w piątek), a następnie finałowa czwórka walczyła w sobotę przy szachownicach na ul. Śródmiejskiej o zaszczytny tytuł, puchar Prezydenta, medale, dyplomy i nagrody od sponsorów.

Od pierwszej edycji turnieju piecze nad całym zawodami sprawuje znakomity sędzia i animator tego sportu w Pile Andrzej Ancuta, który na co dzień jest opiekunem większości dzieci walczących w turnieju. Po zawodach Pan Andrzej nie chciał oceniać poziomu gry podopiecznych, jednak mocno podkreślił, że poziom rozgrywek z roku na rok jest coraz większy.

Pełne wyniki turnieju
1. IWICKI Kacper
2. ŻELEŹNIAK Maksymilian
3. BUTYROWSKI Marcel
4. WERNER Magdalena
5. SKOWROŃSKI Robert
6. NOWAK Dorota
7. KUBACKI Jakub
8. BARTECZKA Kamil
9. STASIAK Jan
10. GRANOPS Kajetan
11. KULCZAK Zuzanna
12. BĘBEN Filip
13. KAŁDUŃSKA Aleksandra
14. CHMIEL Szymon
15. KLESZCZ Krzysztof
16. GRANOPS Mikołaj
17. JASIŃSKI Kuba
18. KONYSZ Adam
19. STEFANIAK Wiktoria
20. BIEŃ Kacper
21. KUŚNIERZ Maksymilian
22. SKWIERCZYŃSKI Oskar
23. ŻELEŹNIAK Piotr
24. ŚLĘK Wiktor
25. GOGULSKI Kuba
26. BENDYK Anna
27. PAJĄK Franek
28. PIGŁOWSKI Kuba
29. HYŁA Patrycja
30. SZPERKOWSKI-MAŃKOWSKI Robert
31. SZPERKOWSKA-MAŃKOWSKA Martyna

Fot. Hubert Adamczyk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group