Jaka Wielkanoc?

16.04.2014   Autor: Redakcja
---

Święta Wielkanocne powinny mieć wymiar duchowy, rodzinny, być chwilą refleksji nad sobą i tym dokąd zdążamy.Takie przede wszystkim refleksje powinny towarzyszyć chrześcijanom zarówno w Wielkim Tygodniu, jak i w dni świąteczne - mówi w „Gorącym Temacie” ks. Krzysztof Nestoruk, dyrektor Salezjańskiej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Pile.

W programie oprócz refleksji dotyczących Świąt Wielkanocnych, ks. Nestoruk odnosi się do zbliżającej się kanonizacji Jana Pawła II, kreśląc jego postać jako człowieka, którego droga życiowa prowadziła wprost do świętości.

Ponadto w rozmowie poruszane są problemy współczesnej oświaty. - Salezjanie już od czasów ks. Jana Bosko mocno angażują się w wychowywanie młodzieży. Rozumiemy ich potrzeby i poprzez swoje nauczanie i wychowanie, staramy się im sprostać - mówi dyrektor Salezjańskiej Szkoły Podstawowej w Pile. - Szkoły prowadzone przez Salezjan, działają na tej samej podstawie programowej, co szkoły publiczne i trudno jest powiedzieć, że młodzież opuszczająca mury naszych szkół jest w czymkolwiek lepsza od innych – dodaje ks. K. Nestoruk. Jednak jak podkreśla gość programu, to wspólna praca rodziców i kadry dydaktycznej ma niewątpliwy wpływ na postawy młodzieży.

Ks. Krzysztof Nestoruk odnosi się także do coraz powszechniejszego w Polsce zjawiska laicyzacji.

Więcej w programie Gorący Temat, dzisiaj o godz. 19.25. Zapraszamy.

Przeczytaj więcej o: gorący temat, ksiadz nestoruk, wielkanoc,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group