Cyfrowy senior

04.04.2014   Autor: Redakcja
---

Polska Cyfrowa Równych Szans to ogólnopolski program mający na celu przekonanie do Internetu i cyfryzacji osób z pokolenia 50+. Konferencja poświęcona temu zagadnieniu, na której spotkali się samorządowcy północnej Wielkopolski odbyła się w starostwie powiatowym w Pile.

W konferencji wzięli udział starosta pilski Mirosław Mantaj, starosta czarnkowsko-trzcianecki Wiesław Maszewski, senator RP Mieczysław Augustyn, oraz Krzysztof Głomb - prezes stowarzyszenia "Miasta w Internecie".

Internet umożliwia nam szybkie płacenie rachunków, zakupy czy chociażby komunikacje ze znajomymi. Z tych możliwości korzysta jednak zaledwie ok. 20% osób po 50 roku życia.

- Wykluczenie cyfrowe jest dlatego problemem, że obniża znacząco jakość życia osób, które nie potrafią korzystać z technologii informatycznej - mówi Mieczysław Augustyn, senator RP, PO.

Stąd też program "Polska Cyfrowa Równych Szans" i stowarzyszenie "Miasto w Internecie", które te szanse ma wyrównywać. Między innymi wysyłając do boju blisko 2700 wolontariuszy zwanych "Latarnikami". To oni spotykają się z seniorami i oswajają Internet.

- Staramy się aby "Latarnicy" nauczyli się docierać do takich społeczności, które gromadzą osoby w wieku 50+" - mówi Krzysztof Głomb, prezes stowarzyszenia "Miasta w Internecie".

Do tej pory w zajęciach przeprowadzonych przez "Latarników" wzięło udział ponad 160  tys. uczestników. Więcej informacji nt. projektu i działalności "Latarników" oczywiście w Internecie na stronie www.latarnicy.pl

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group