Okonek ma swój budżet obywatelski. Inny niż w Pile

24.03.2014   Autor: Redakcja
---

Urząd Miasta i Gminy w Okonku przedstawił projekty wybrane do realizacji w ramach tzw. budżetu obywatelskiego. Mieszkańcy mogli w tym roku rozdysponować 100 tysięcy złotych.

Propozycje inwestycji zbierane były do końca lutego. Inicjatywa spotkała się z bardzo dobrym odzewem. W sumie wpłynęło 9 wniosków, a wybrane zostały 4.

Wśród wyróżnionych wnioskodawców znalazł się Rejonowy Oddział Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów, którzy pomysłem na budowę wiaty oraz punktu widokowego nad rzeką Czarną zapewnił sobie 28 909,70zł.

Wiele osób już od dłuższego czasu zwraca uwagę, że w Okonku brakuje siłowni z prawdziwego zdarzenia. Ku tym potrzebom wyszedł Leszek Zdunek, który na projekt siłowni i fitness otrzymał dofinansowanie 24 447,65 zł.

Przy osiedlu na ulicy Szczecińskiej funkcjonuje już plac zabaw dla dzieci, jednak nie jest on kompletny. Zauważył to Henryk Berczyński, który na jego ogrodzenie chce przeznaczyć 8 553,36 zł.

Sfinansowane zostanie także przedsięwzięcie Rady Rodziców Przedszkola Miejskiego w Okonku. Za kwotę 38 089,29 zł (przy wnioskowanych 57 tys.) zagospodarują oni teren przy przedszkolu.

Przypomnijmy, że w tym roku również mieszkańcy Piły mogli zgłaszać swoje propozycje inwestycji w ramach budżetu obywatelskiego. Miasto przeznaczyło na ten cel 2 miliony złotych. Zakres inwestycji, które zgłaszać mogli mieszkańcy został jednak ograniczony do remontów chodników.

Przeczytaj więcej o: Okonek, budżet obywatelski, budżet okonka,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group