Asta Video Fest

Targowisko w Trzciance zostaje na starym miejscu?

13.02.2014   Autor: Redakcja
---

Krzysztof Czarnecki, burmistrz Trzcianki spotkał się z handlowcami sprzedającymi na targowisku miejskim. Wspólnie rozważali możliwość przeniesienia targowiska do hali firmy Sapa Aluminium, która znajduje się przy ul. Fabrycznej. Kupcy nie chcą przeprowadzki na obrzeża miasta. O ich losach zadecydują jednak ostatecznie trzcianeccy radni.

Przeniesienie targowiska rozważane było ze względu na planowaną modernizację placu Pocztowego. Burmistrz próbował przekonać handlowców, że nowa lokalizacja będzie bardziej atrakcyjna, m.in. ze względu na zadaszenie, ocieplenie oraz bliskość dworca PKP i  przeniesionego w to miejsce dworca PKS, które jest w planach. Krzysztof Czarnecki zdradził ponadto, że teren placu znalazł się już w obszarze zainteresowań dewelopera, który chce tam wybudować sklep wielkopowierzchniowy.

Handlowcy przeprowadzce byli jednak przeciwni. Mówili, że przeniesienie targowiska spowoduje zmniejszenie ich dochodów ze względu na to, iż plac handlowy nie będzie w centrum miasta, tylko na obrzeżach. W związku z tym osoby starsze, dzięki którym handlowcy uzyskują najwięcej zysków, nie będą chciały tak daleko przychodzić i wybiorą markety. Burmistrz przekonywał z kolei, że niedaleko nowej lokalizacji znajduje się między innymi osiedle Słowackiego, które zamieszkuje duża liczba osób.

Handlowcy zwrócili także uwagę na problem z miejscami parkingowymi oraz brakiem możliwości rezerwacji miejsc na targowisku tak, by klienci nie musieli ich szukać. Kupcy wyrazili także zaniepokojenie faktem, iż ze względu na większą powierzchnię nowego targowiska, może nastąpić napływ obcokrajowców, którzy staną się konkurencją. Wyrażali także obawy, że proponowane stawki za miejsca targowe są za wysokie i spowodują wyjazd kupców do ościennych miejscowości.

Ostatecznie, w drodze głosowania, wszyscy handlowcy zadecydowali, że nie chcą przeniesienia targowiska w nowe miejsce. Kupcy nie mieli jednak nic przeciwko przeniesieniu dworca PKS do budynku PKP.

Ostatecznie jednak o tym, czy targowisko zostanie na swoim miejscu, czy też zostanie przeniesione na ulicę Fabryczną, zadecydują trzcianeccy radni.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group