Niemal 200 projektów "inwestycji chodnikowych"

03.02.2014   Autor: Redakcja
---

Zakończył się pierwszy etap konsultacji dotyczących remontów chodników w Pile. W wyznaczonym terminie złożono w Urzędzie Miasta niemal 200 wniosków, z czego połowa dotyczyła Górnego i Koszyc.

Jeszcze 31 stycznia, czyli w dniu, w którym mijał termin składania wniosków Urząd Miasta Piły informował, że otrzymał 95 propozycji remontów chodników. Dziś wiemy już, że tych wniosków jest znacznie więcej, bo niespełna 200.

- W piątek zakończył się pierwszy etap programu konsultacyjnego w sprawie remontów chodników. Do Urzędu wpłynęło blisko 200 propozycji, które teraz zostaną zweryfikowane pod względem zgodności z zapisami regulaminu - czytamy w komunikacie Biura Prezydenta Miasta Piły.

Swoje projekty mogli zgłaszać mieszkańcy wszystkich dziewięciu pilskich osiedli. Niemal połowa zgłoszeń pochodziła jednak z Koszyc i Górnego. To oznacza, że to właśnie tam będzie teoretycznie trudniej wybrać jedną "inwestycję chodnikową", która na pewno zostanie zrealizowana, gdyż w innych częściach Piły w grze będzie średnio kilkanaście propozycji, a na Górnym i Koszycach kilkadziesiąt.

Przypomnijmy, że pomiędzy 14 a 23 lutego to sami pilanie powyżej 16. roku życia będą mogli wybrać w głosowaniu internetowym projekty, które zostaną zrealizowane jeszcze w tym roku. Na każdym osiedlu ma zostać wykonana przynajmniej jedna wybrana przez mieszkańców inwestycja. Kolejne będą realizowane aż do wyczerpania puli dwóch milionów złotych przeznaczonej na ten cel.

Przeczytaj więcej o: projekt, remont, chodnik, wnioski,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group