Asta Video Fest

Jak zmieni się centrum Trzcianki? Kolejne propozycje burmistrza

02.02.2014   Autor: Redakcja
---

Miasto chce przejąć na własność dworzec PKP i halę produkcyjną przy Fabrycznej. To właśnie w tamto miejsce miałoby zostać przeniesione miejskie targowisko. W budynku dworca PKP ulokowany miałby zostać również dworzec autobusowy.

Proponowane przez burmistrza, Krzysztofa Czarneckiego, zmiany pozwolić mają na późniejsze, swobodne zagospodarowanie centrum miasta – Placu Pocztowego.

- Nie chodzi tylko o to, aby plac po prostu wyremontować. Ważniejsze jest, aby była to modelowa przestrzeń publiczna, która będzie wizytówką naszego miasta, i równocześnie miejscem, w którym każdy z nas z przyjemnością będzie chciał spędzić czas wolny – podkreśla burmistrz.

By tak się stało burmistrz rozpoczął już rozmowy z firmą Sapa Aluminium na temat przejęcia przez gminę hali produkcyjnej przy ulicy Fabrycznej wraz z przyległym terenem. Według wstępnej koncepcji właśnie tam zlokalizowane miałoby zostać targowisko miejskie. Wtedy cześć handlu mogłaby się odbywać w zadaszonej, stalowej hali, natomiast w okresie wiosny i lata – kupcy i sprzedający mogliby wystawiać się ze swoimi straganami na zewnątrz hali. Miejsca parkingowe zostałyby wtedy zlokalizowane od strony ulicy Fabrycznej.

Równocześnie toczą się dyskusje o przejęciu przez gminę budynku stacji kolejowej od PKP. Jeśli negocjacje zadowoliłyby obie ze stron - docelowo miałby zostać tam przeniesiony również dworzec autobusowy.

W przypadku pozytywnego zakończenia  pertraktacji zarówno z firmą Sapa Aluminium, jak i z PKP – opracowany zostanie miejski plan zagospodarowania przestrzennego, w którym w jednym miejscu zlokalizowany zostałby zarówno dworzec PKP, dworzec PKS, jak i targowisko miejskie. Zdaniem burmistrza takie rozwiązanie umożliwiłoby z kolei opracowanie dowolnej koncepcji architektonicznej przebudowy Palcu Pocztowego. Jak zdradza Krzysztof Czarnecki – wtedy na terenie obecnego „rynku” powstałby parking miejski.

Przeczytaj więcej o: trzcianka, Krzysztof Czarnecki, plac pocztowy,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group