Chodniki nie dla wszystkich

23.01.2014   Autor: Redakcja
---

Wciąż nie wiemy na jakie inwestycje związane z budową chodników lub ścieżek rowerowych w Pile zostaną ostatecznie przekazane pieniądze z tegorocznego budżetu. Wiemy natomiast, które inwestycje na pewno nie zostaną zrealizowane w tym roku, a dopiero za kilka lat.

Pomysł zakłada przekazanie dwóch milionów złotych na remonty chodników, ścieżek rowerowych lub usuwanie barier architektonicznych na terenie naszego miasta. Obecnie mieszkańcy mogą już zgłaszać swoje propozycje, ale muszą przy tym pamiętać, że część ich wniosków zostanie automatycznie odrzucona, jeśli będą pokrywały się z istniejącymi już planami miasta.

- Na stronie internetowej Urzędu pojawi się również informacja, które z ulic będą realizowane przez energetykę, gazociągi i wodociągi. Dlatego prosiłbym o wstrzymanie się do tego czasu z wysyłaniem wniosków, ponieważ mogą być one zweryfikowane negatywnie - powiedział podczas niedawnego briefingu prasowego Bartosz Mirowski z Biura Prezydenta Miasta Piły.

Te słowa potwierdził także prezydent Miasta Piły Piotr Głowski. - Będzie też lista inwestycji wskazana, które mamy zapisane w budżecie i Wieloletniej Prognozie Finansowej na najbliższe lata, by nie wskazywać np. ulicy Kossaka na odcinku od Powstańców do Głuchowskiej, bo my i tak, i tak ten fragment będziemy realizować. Mamy już na to zupełnie inne pieniądze.

Lista "propozycji zakazanych" jest zresztą znacznie dłuższa. Mieszkańcy nie mogą zgłaszać propozycji remontów dróg, którymi zarządza Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, a więc chociażby Alei Piastów i Alei Niepodległości. Czasu lepiej nie marnować także na proponowanie remontu w miejscach, które są już zapisane w tegorocznym budżecie. Pełną listę tych miejsc prezentujemy poniżej.

Inwestycje planowane do zrealizowania w 2014 roku:

1. Ul. 14-go Lutego wraz z odcinkiem 11-go, Listopada i części Placu Konstytucji 3-go Maja

2. Ul. Podchorążych

3. Południowa część obwodnicy śródmiejskiej na odcinku od ul. Podgórnej do ul. Kwiatowej z przebudową skrzyżowania z ul. Towarową i Pomorską

4. Ul. 500 Lecia - budowa sygnalizacji świetlnej

5. Ul. Bydgoska

6. Ul. Orla

I o ile z powyższą grupą nie ma problemu, bo inwestycje i tak zostaną zrealizowane w 2014 roku, o tyle w kolejnej kategorii jest już kilka miejsc, które na swoją kolej będą musiały poczekać jeszcze długie lata. Wszystkie one zostały bowiem zapisane w Wieloletniej Prognozie Finansowej na lata 2014-2024. To oznacza, że nawet jeśli mieszkańcy zgłoszą potrzebę wyremontowania chodników w tym miejscu, ich propozycja zostanie odrzucona. W konsekwencji na wykonanie inwestycji przyjdzie poczekać znacznie dłużej - nawet do 2017 roku w przypadku ulicy Kamiennej.

Inwestycje zapisane w Wieloletniej Prognozie Finansowej:

1. Ul. Bogusławskiego na odcinku od ul. Trentowskiego do ul. Żeromskiego (planowana realizacja inwestycji: 2015-2016)

2. Droga dojazdowa od ul. Witosa do Targowiska Nr 2 (planowana realizacja inwestycji: 2015-2016)

3. Ul. Kamienna (planowana realizacja inwestycji: 2016-2017)

4. Ul. Karpacka (planowana realizacja inwestycji: 2015-2016)

Przeczytaj więcej o: remont, inwestycje, chodnik, pieniądze,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group