Oferty przesiane. Obwodnicą zajmie się Skanska

23.12.2013   Autor: Redakcja
---

Cztery firmy stanęły do walki o zwycięstwo w przetargu na przebudowę obwodnicy śródmiejskiej, ale oferty aż połowy z nich odrzucono. Ostatecznie z wygranej cieszy się więc Skanska, która w ostatnim czasie kilkukrotnie wygrywała ważne batalie w naszym mieście.

Skanska to znana w całym świecie firma, która także na rynku pilskim radzi sobie doskonale. Choćby w końcówce mijającego właśnie roku jej pracownicy byli odpowiedzialni za realizację zadań drogowych na ulicy Lotniczej (wartość zamówienia to niemal 750 tysięcy złotych) i Walki Młodych (ponad 575 tysięcy złotych). Przy obu tych zadaniach Skanska pokonała wszystkich swoich rywali. Teraz większość z nich wyeliminowała się sama.

W zakończonym właśnie postępowaniu przetargowym komisja postanowiła wykluczyć aż dwa podmioty, spośród czterech, które złożyły swoje oferty. W obu przypadkach firmy chciały wykonać część zamówienia z innych elementów niż oczekiwał zamawiający, a konkretnie używając innych opraw do lamp niż określono w przedmiocie zamówienia. W konsekwencji rozpatrywane były tylko dwie, a nie cztery oferty.

Pod uwagę brane były tylko dwa czynniki: cena i gwarancja. Jako, że obie firmy były gotowe udzielić identycznej gwarancji, toteż o zwycięstwie w przetargu decydowała tak naprawdę tylko cena. Niższą zaproponowała wspomniana Skanska, która w zamian za modernizację południowej części obwodnicy śródmiejskiej od ul. Podgórnej do Kwiatowej otrzyma 3 491 570,85 zł. Obecnie przewiduje się, że prace zostaną zakończone 10 sierpnia 2015 roku, a przynajmniej taki termin zostanie zapisany w umowie pomiędzy zamawiającym a wykonawcą.

Przeczytaj więcej o: obwodnica, modernizacja, wynik, przetar,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group