Starosta zaprosi biegaczy

02.12.2013   Autor: Redakcja
---

12 grudnia Starosta Pilski Mirosław Mantaj wręczy unikatowe medale uczestnikom cyklu "Biegaj z nami". W sali sesyjnej, gdzie wręczane będą wyróżnienia pojawi się aż 62 zawodników. Wszyscy oni wzięli udział w każdym z dziesięciu biegów tegorocznego cyklu i tym samym zasłużyli sobie na to niecodzienne wyróżnienie.

Medale w większości wyścigów cyklu "Biegaj z nami" przyznawane są wszystkim uczestnikom, których liczba wynosi średnio około 200 osób, bez względu na to czy startować przychodzi im w najpopularniejszym Biegu Niepodległości w Pile czy też jechać na zawody do oddalonych o kilkadziesiąt kilometrów miejscowości jak Nieżychowo, Wyrzysk czy Łobżenica. Krążki, które zostaną zawieszone w przyszły czwartek na szyjach 62 biegaczy będą jednak wyjątkowe.

Wręczy je Starosta Pilski Mirosław Mantaj, który patronuje zmaganiom w cyklu. Każdy z medali będzie miał wygrawerowane imię i nazwisko zawodnika, który uczestniczył we wszystkich wyścigach tegorocznej edycji. W tym roku rozdane zostaną aż 62 medale, a więc znacznie więcej niż w poprzedniej edycji, gdy na takie wyróżnienie zasłużyło nieco ponad 40 osób.

Tegoroczny cykl "Biegaj z nami" był zresztą rekordowy nie tylko pod tym względem. Organizatorzy niemal wszystkich dziesięciu biegów bili rekordy frekwencji. Co więcej w ostatnim wyścigu tegorocznego cyklu, a więc we wspomnianym Biegu Niepodległości w Pile na trasie rywalizowały także osoby niepełnosprawne. To pokazuje jak wielką popularnością w naszym regionie cieszy się ten sport.

Przeczytaj więcej o: biegi, medale, biegaj z nami, starosta, mantaj,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group