Ratują życie zawodowo. Kryształowe Gwiazdy dla bohaterów w mundurach

01.12.2013   Autor: Redakcja
---

Kryształowe Gwiazdy to wyjątkowe wyróżnienia dla policjantów, którzy swoim działaniem uratowali komuś życie. Wśród tegorocznych, 72. laureatów tej nagrody znaleźli się funkcjonariusze z Piły i Czarnkowa.

W tym roku w gronie nagrodzonych znalazło się aż ośmioro policjantów z naszego regionu. Kryształowe Gwiazdy otrzymał Adam Ratajszczak z pilskiej komendy policji, który 16 stycznia telefonicznie instruując kobietę, przyczynił się do przywrócenia oddechu 2-letniemu dziecku.

Nagrody otrzymali też  Adam Rowicki i Sławomir Kisała z komendy policji w Czarnkowie, którzy 19 czerwca 2012 roku w Czarnkowie odnaleźli w lesie mężczyznę z ranami, który usiłował popełnić samobójstwo. Policjanci do czasu przyjazdu pogotowia zatamowali krwotok oraz czuwali nad czynnościami życiowymi mężczyzny.

Kryształowe Gwiazdy trafiły również do Przemysława Płóciniczaka, Malwiny Gałązki i Rafała Pawlaczyka (cała trójka KPP Czarnków), którzy 24 marca tego roku w Czarnkowie odnaleźli nad rzeką nieprzytomnego mężczyznę, który usiłował popełnić samobójstwo, zażywając dużą ilość leków psychotropowych. Policjanci udrożnili drogi oddechowe mężczyzny, który odzyskał świadomości, po czym został przekazany lekarzowi.

Dodatkowo dyplomami okolicznościowymi wyróżniona została dwójka pilskich policjantów Iwona Kropornicka i Bartosz Ogrodniczuk.

Gala wręczenia „Kryształowych Gwiazd” odbyła się w podpoznańskim Trzebawiu. Nagrody zasłużonym policjantom wręczali: Wielkopolski Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu insp. Rafał Batkowski, Wicewojewoda Wielkopolski Przemysław Pacia oraz Przewodniczący NSZZ Policjantów województwa wielkopolskiego podinsp. Andrzej Szary.

[fot. KWP Poznań]

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group