Bezpieczeństwo dzieci

16.10.2013   Autor: Redakcja
---

Chodziescy policjanci od kilku tygodni spotykają się z uczniami klas pierwszych szkół podstawowych. Celem wizyty funkcjonariuszy w szkołach jest przypomnienie najmłodszym zasad ruchu drogowego.

- Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Chodzieży w ramach ogólnopolskiego programu prewencyjnego „Razem bezpieczniej” rozpoczęli działania pn. „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny”. Program przeznaczony jest dla najmłodszych uczniów szkół podstawowych, a w swoich założeniach ma ich zapoznać z podstawowymi zasadami obowiązującymi w ruchu drogowym, przede wszystkim w zakresie bezpiecznego korzystania z przejść dla pieszych. Działania policjantów skupiają się na prelekcjach oraz zajęciach praktycznych na przejściach dla pieszych. Dzieci otrzymują również odblaski, dzięki którym będą bardziej widoczne dla kierowców w nadchodzącym okresie jesienno - zimowym - informuje st. sierż Karolina Smardz-Dymek, rzecznik prasowy KPP w Chodzieży.

Dzięki odblaskom kierowcy są w stanie zauważyć pieszego nawet z odległości 150 metrów. Bez nich widoczność może być ograniczona do zaledwie 20 metrów.

Przeczytaj więcej o: policja, dzieci, bezpieczeństwo, szkoły, odblaski,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group