Konferencja w PWSZ

10.10.2013   Autor: Redakcja
---

Pracownik socjalny we współczesnym świecie, to motyw przewodni konferencji prasowej, prowadzonej przez rektora – prof. nadzw. dra hab. Donata Mierzejewskiego, która odbyła się w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Stanisława Staszica w Pile, w związku z planowym pod koniec października I Międzynarodowym Seminarium Naukowo-Szkoleniowym pt.: Kompetencje pracownika socjalnego we współczesnym życiu społecznym. Teoria i praktyka.

Podczas konferencji, w której udział wzięli patroni oraz organizatorzy Seminarium, poruszono kwestie dotyczące wyzwań współczesnego świata, które stawiane są przed pracownikami socjalnymi.

- Niezwykle istotne jest, aby pracownicy socjalni byli przygotowani do pracy z osobami zagrożonymi wykluczeniem społecznym z powodu braku dostosowania się do wymogów, które dyktuje nam m.in. postęp technologiczny - stwierdził Mieczysław Augustyn, senator RP.

Mirosław Mantaj, starosta pilski - podkreślił znaczenie przede wszystkim praktyki, która będzie stanowiła znaczną cześć dwudniowego Seminarium. Wyjaśnił także, iż wiedza oraz umiejętności pozyskane podczas przedsięwzięcia PWSZ, z pewnością wspomogą pracę Domów Pomocy Społecznej oraz innych placówek socjalnych, które funkcjonują na terenie powiatu.

Piotr Głowski, prezydent Piły - nakreślił konieczność transferu wiedzy nie tylko do biznesu, ale także do instytucji samorządowych.

- Współpraca w tym zakresie pozwoli uzupełnić kompetencje także pracowników socjalnych, przed którymi otwierają się zupełnie nowe wyzwania. Zmieniający się rynek wymaga także zmian w sposobie podejścia do rozwiązywania problemów społecznych. Dlatego też pracownicy socjalni muszą stale doskonalić swoje umiejętności i kompetencje tak, by móc udzielić pomocy osobom wykluczonym społecznie m.in. z powodu braku umiejętności poszukiwania ofert pracy w bazach internetowych - mówił Piotr Głowski.

Prof. nadzw. dr hab. Wojciech Maliszewski podkreślił, iż podczas Seminarium znaczna uwaga skupiona będzie na działaniach praktycznych, do których należeć będą m.in. prowadzone po raz pierwszy w regionie warsztaty teatroterapii oraz muzykoterapii w przestrzeni innowacyjnych projektów socjalnych. Wszyscy zainteresowani tematyką, mogą wziąć udział w Seminarium, które odbędzie się w dniach 28-29 października w PWSZ w Pile, przy ul. Podchorążych 10.

Źródło: Aleksandra Fabiszak, Biuro Informacji i Promocji Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Pile
fot. Łukasz Marczak

Przeczytaj więcej o: pila, pwsz, konferencja, praca socjalna,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group