Zgodnie z planem?

27.09.2013   Autor: Redakcja
---

W ostatnim czasie pojawiły się plotki na temat opóźnień w remoncie drogi wojewódzkiej nr 188 na odcinku w Krajence. Planowo inwestycja ma zakończyć się pod koniec listopada tego roku. Czy tak będzie?

Plotki dot. głównie braku pieniędzy na wykonanie inwestycji oraz problemów wykonawcy. W celu ich potwierdzenia lub zdementowania skontaktowaliśmy się z rzecznikiem prasowym Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego. Poniżej zamieszczamy jego odpowiedź.

"Zgodnie z obowiązującymi przepisami w zakresie finansów publicznych nie zawiera się umów na wykonanie robót, jeżeli nie są zabezpieczone środki na ich sfinansowanie. W związku z powyższym nieprawdziwa jest informacja o braku środków na dokończenie inwestycji, o której mowa. Inwestycję w ciągu drogi wojewódzkiej nr 188 w miejscowości Krajenka realizuje firma POL-DRÓG Piła. Termin zakończenia prac remontowych w tym budowa ronda zgodnie z umową określony został na 30 listopada br. Na dzień dzisiejszy z zakresu przeprowadzonych prac nie wynika, iż pojawiają się jakieś utrudnienia, które spowodowałyby niezrealizowanie inwestycji w terminie. Ponadto, nie mamy również żadnych sygnałów ze strony wykonawcy o jakichkolwiek możliwościach niezrealizowania prac w wyznaczonym terminie''.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group