Z bronią w ręku

22.09.2013   Autor: Magdalena Lach
---

Na terenie CSS Tarcza w Pile rozegrane zostały I Otwarte  Mistrzostwa Piły w strzelaniu do rzutków o Puchar Prezydenta Miasta Piły.

Były to pierwsze zawody w sportowym strzelaniu do rzutków. Konkurencja Trap, w której rywalizowali zawodnicy polega na tym, iż uczestnik turnieju oddaje strzały do ceramicznych rzutków wyrzucanych z maszyny pod różnym kątem. W trapie strzela się z pięciu stanowisk rozmieszczonych po łuku oddalonym o 15 metrów od wyrzutni. Maszyna wyrzucająca rzutki znajduje się na przedłużeniu środkowego stanowiska i wyrzuca cele w losowy sposób.

Cały cykl zawodów składa się ze 125 strzałów (mężczyźni) lub 75 srzałów (kobiety). Pilskie zawody skrócone zostały do 100 rzutków razem z finałem. W zawodach wzięło udział kilkunastu zawodników z klubów sportowych. Nie zabrakło również amatorów strzelania, dlatego turniej rozgrywany był w kategorii Open.

Po zaciętym finale zwycięzcą został Marek Siegień reprezentujący Zawiszę Bydgoszcz. Drugie miejsce wywalczył Jarosław Wojciechowski z Inter-Continental Piła. Na trzecim stopniu podium stanął natomiast Marek Pietrusza reprezentujący CSS Tarcza.

Zawody miały na celu promocję CSS Tarcza oraz powrót do naszego miasta strzelań do rzutków.