Kochasz książki? Ten projekt jest dla Ciebie

09.09.2013   Autor: Redakcja
---

Kluby książkowe w Pile, Mińsku (Białoruś) i Kryżopilu (Ukraina) zapraszają miłośników literatury do udziału w ciekawym przedsięwzięciu. Od 24 do 27 września br. w Pile, odbędą się spotkania, podczas których uczestnicy będą rozmawiać o przeczytanych książkach z literatury polskiej, białoruskiej i ukraińskiej. Gośćmi będą także miłośnicy książek z Mińska i Kryżopila.

Zaplanowano również panele dyskusyjne z udziałem pisarzy, animatorów czytelnictwa oraz przedstawicieli organizacji pozarządowych. Tematami debat będą: czytelnictwo w Polsce, na Białorusi i Ukrainie, dziedzictwo, kultura, współczesność oraz książki wpływające na świadomość obywatelską.

Osoby zainteresowane bezpośrednim udziałem, proszone są o wcześniejsze zgłaszanie się w Bibliotece Głównej PiMBP w Pile, przy ulicy Buczka 14, pod numerami telefonu 67 351 79 03, 603040892 lub na adres mailowy informacja@biblioteka.pila.pl.

Otwarta książka” - projekt wypracowany wspólnie z partnerami z Białorusi i Ukrainy. Zamierzeniem projektu jest stworzenie grup osób w Polsce, na Ukrainie i Białorusi, których łączy pasja czytania i poznawania książek. Ma na celu także poznawanie współczesnej literatury polskiej, białoruskiej i ukraińskiej oraz uznanych pisarzy w kontekście szeroko pojętej kultury, tak aby ukazać jej autentyczność, tożsamość, odmienności oraz przewartościowania po 1989 roku.

Patronat Honorowy: Mirosław Mantaj - Starosta Pilski, Piotr Głowski - Prezydent Miasta Piły.

Projekt współfinansowany przez Departament Dyplomacji Publicznej i Kulturalnej Ministerstwa Spraw Zagranicznych w ramach konkursu „Wspólne działania polsko-białoruskie” oraz dotację celową Starostwa Powiatowego w Pile.

Źródło: Iwona Belter

Przeczytaj więcej o: pila, debata, biblioteka, rozmowy, czytanie, literatura,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group