Zaczyna się szkoła

02.09.2013   Autor: Redakcja
---

Dzisiejszy dzień dla wszystkich dzieci w wieku szkolnym oznacza koniec letniego wypoczynku i powrót do nauki. Kolejny rok szkolny stał się faktem - z tej okazji delegacje z pilskich szkół podstawowych i gimnazjów zgromadziły się w Teatrze Miejskim na uroczystej, Miejskiej Inauguracji roku Szkolnego 2013/2014.

- Mam nadzieję, że będzie to w miarę spokojny rok szkolny. Szkoły podstawowe i gimnazja realizują nową podstawę programową już od jakiegoś czasu, więc skupimy się na kontynuowaniu tego zadania. Natomiast na pewno będzie to rok ważny dla przedszkoli, ze względu na cały pakiet zmian, które od września się rozpoczyna zaczynając od opłat poprzez udostępnienie przedszkoli dla szerszej grupy młodych ludzi, a także żeby nie wspomnieć o dzieciach 6-letnich, które prawdopodobnie w następnym roku szkolnym, przynajmniej te urodzone do końca czerwca do szkół trafią - Sebastian Dzikowski, dyrektor wydziału oświaty, kultury i sportu Urzędu Miasta Piły.

Wydaje się, że w tym roku szczególna uwaga zostanie poświęcona edukacji w zakresie wychowania fizycznego. Joanna Mucha, Minister Sportu i Turystyki, w specjalnym liście wystosowała apel do rodziców, aby bez potrzeby nie wypisywali swoim dzieciom zwolnień z w-f, ponieważ są to zajęcia szczególnie ważne dla ich rozwoju.

- Ten problem tak naprawdę zaczyna pojawiać się w gimnazjach i myślę, że jeszcze bardziej w szkołach ponadgimnazjalnych. Do wychowania fizycznego przykładamy ogromną wagę i mam nadzieję, że faktycznie jak najwięcej młodych ludzi na lekcje wychowania fizycznego będzie uczęszczało - mówi Sebastian Dzikowski.

Przeczytaj więcej o: mlodziez, dzieci, szkola, poczatek roku, lekcje, teatr miejski,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group