Sparta Wrocław wygrywa w Pile

28.08.2013   Autor: Magdalena Lach
---

Na stadionie przy ul. Bydgoskiej w Pile rozegrany został jeden z trzech turniejów półfinałowych Młodzieżowych Drużynowych Mistrzostw Polski Par Klubowych na żużlu. W zawodach triumfowali zawodnicy klubu Betard Sparta Wrocław.

W pilskim półfinale wzięło udział 6 zespołów. Swoich reprezentantów, obok takich klubów jak Stelmet Falubaz Zielona Góra, Betard Sparta Wrocław miał również KŻ Victoria Piła. Patryk Karczmarz i Arkadiusz Pawlak - to duet, który walczył o awans do turnieju finałowego.

W pierwszym wyścigu Victoria zmierzyła się z Falubazem. Adam Strzelec i Kamil Adamczewski nie pozostawili złudzeń pilskim żużlowcom. Wyścig zakończył się podwójnym zwycięstwem gości.

Po trzech seriach startów najwięcej punktów zgromadzili żużlowcy Betardu Sparta Wrocław, na których koncie było 14 oczek. Tuż za nimi plasował się zespół z Zielonej Góry z jednym punktem straty. Duet Victorii po 9 biegach miał na koncie 8 oczek.

W ostatnim wyścigu turnieju zmierzyły się dwa najlepsze zespoły pilskiego półfinału. Adam Strzelec i Kamil Adamczewski z Falubazu kontra Patryk Dolny i Mike Trzensiok z wrocławskiej Sparty. Strzelec co prawda dojechał do mety jako pierwszy, jednak upadek zaliczył Adamczewski i bieg zakończył się remisem. Tym samym pierwsze miejsce w zawodach wywalczyli żużlowcy z Wrocławia, bowiem przed ostatnim biegiem to właśnie wrocławianie mieli jedno oczko więcej od swoich przeciwników.

Oto końcowa klasyfikacja zawodów:

1. Betard Sparta Wrocław - 22 pkt. - awans do finału
2. Stelmet Falubaz Zielona Góra - 21 pkt. - awans do finału

3. Stal Gorzów Wielkopolski - 16 pkt.
4. Victoria Piła - 14 pkt.
5. Lechma Start Gniezno - 10 pkt
6. KŻ Orzeł Łódź - 6 pkt.

Turniej finałowy rozegrany zostanie 21. września w Gdańsku. Tam najlepsze 2 pary z trzech rozegranych półfinałów rywalizować będą o tytuł Mistrza Polski Par Klubowych.

Przeczytaj więcej o: pila, sport, zuzel, Półfinał mistrzostw Polski,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group