Więcej przestrzeni

04.08.2013   Autor: Redakcja
---

Długo oczekiwana przeprowadzka Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Złotowie dojdzie do skutku.

Siedziba przy ul. Grochowskiego 17, to nie jest pierwszy adres Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Złotowie i jak się okazuje nieostatni. Tutaj pracownicy placówki urzędują od 2005 r. Warunki nie są najlepsze. Panuje ciasnota, MOPS nie mieści się w jednym pomieszczeniu. Dział Świadczeń rodzinnych znajduje się po drugiej stronie budynku, przedzielony jest natomiast Miejską Biblioteką Publiczną. Pracownicy zatem aby dostarczyć dokumentację do innego działu muszą po prostu wychodzić na zewnątrz. - Na dzień przeprowadzki było wystarczająco miejsca. Zwiększyliśmy jednak zatrudnienie w ostaniach latach. Przybyło nam zadań i teraz po prostu nie mieścimy się - mówi Piotr Brewka, kierownik Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Złotowie.

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej od przyszłej wiosny przenosi się do nowej siedziby. Od marca będzie nią część Zespołu Szkół Samorządowych przy ul. Królowej Jadwigi. Do przetargu zgłoszonych zostało pięć ofert, najniższa to 263 tys. zł. Miasto na ten cel miało jednak przeznaczonych tylko 200 tys. zł. Konieczne są zatem przesunięcia w budżecie , których rada dokona na najbliższej sesji rady Miasta. - Jesteśmy zadowoleni z takiej ceny. Myślę, że wpływ na to miało przesunięcie terminu realizacji zadania na marzec 2014 r. Zimą bowiem usługi budowlane są tańsze - mówi Jerzy Kołodziejczyk, zastępca burmistrza Złotowa.

Po przeprowadzce pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej budynek ten, przeznaczony zostanie najprawdopodobniej na siedzibę innych organizacji i instytucji znajdujących się na terenie Złotowa.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group