Wałeckie bieganie

26.07.2013   Autor: Redakcja
---

Wszystko zacznie się w najbliższą niedzielę w samo południe. Blisko 700 uczestników, w tym wybitni polscy sportowcy staną na starcie 3 wałeckiego biegu filmowego.

Biegi odbędą się na trzech dystansach, ale trasy nie będą miejscem wyłącznie sportowej rywalizacji. Jak co roku spośród uczestników wyłoniona zostania najciekawsza filmowa stylizacja.

Najważniejszy punkt imprezy, czyli bieg filmowy rozegrany zostanie na dystansie 9999 m. Lista uczestników jest już zamknięta, ale do samego końca napływały zgłoszenia. Ze względów organizacyjnych liczba uczestników ograniczona został do ok. 660. Zainteresowanie było jednak zdecydowanie większe.

- Chcemy, żeby ludzie czuli, że to jest bieg filmowy, dlatego te stroje są tak istotne. Naszym celem nie jest ściągnięcie do Wałcza dobrych biegaczy, chyba że przyjeżdżają tutaj dla zabawy. Zaczęliśmy być biegiem, o którym się mówi, i w którym warto wystartować - mówi Paweł Januszewski, współorganizator 3. Wałeckiego Biegu Filmowego.

W ramach imprezy rozegrany zostanie także finał "Z Biegiem Natury", gdzie na dystansie 5 km. zmierzą się m.in. polski wieloboista, mistrz europy i świata - Sebastian Chmara oraz wioślarz, złoty medalista olimpijski - Tomasz Kucharski. Ci, którzy nie zdążyli zgłosić się do biegu filmowego, mogą wystartować w biegu "Otwartych Serc" na dystansie 1111 m. Start imprezy w niedzielę, o godzinie 11:00.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Najnowsze
Pilne
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group