Zmiany na os. Górnym

05.07.2013   Autor: Redakcja
---

Remonty ulic, montaż ławek i innych elementów małej architektury, to inwestcyje planowane na osiedlu Górnym w Pile.

Zarząd Dróg i Zieleni w Pile ogłosił dwa przetargi, dzięki którym na osiedlu poprawiona zostanie drogowa infrastruktura, a także planowany jest montaż ławek na trawnikach przy alejkach spacerowych. Stworzenie elementów małej architektury planowane jest przy ulicach Tetmajera, Orzeszkowej i Ceglanej. Modernizacji ulegnie ulica Lotnicza, której stan jest fatalny.

- Problem ten wielokrotnie monitowałem. Bardzo się cieszę się, że ZDiZ ogłosił te przetargi. Wykonanie inwestycji, niewątpliwie poprawi jakość i komfort podróżowania, wypoczynku, ale przede wszystkim bezpieczeństwa mieszkańców – mówi Jacek Bogusławski, radny Rady Miasta Piły.

Jak informuje również J. Bogusławski, prace zostaną wykonanie dzięki porozumieniu, które zawarli prezydent Piły Piotr Głowski i starosta pilski Mirosław Mantaj.

- Zamówienie ZDiZ obejmuje realizację robót budowlanych polegających na: regulacji krawężników kamiennych, wykonaniu nawierzchni chodników na betonową kostkę brukową, rozebraniu nawierzchni asfaltowej, regulacji studni kanalizacji sanitarnej, wodociągowej, telekomunikacyjnej, gazowej, frezowaniu nawierzchni bitumicznej, wykonaniu warstwy wiążącej z mieszanek mineralno - asfaltowych oraz wykonaniu warstwy ścieralnej nawierzchni z mieszanek SMA i oznakowaniu poziomym – wylicza Bogusławski

Ławki mają zostać zamontowane do dnia 02.08.2013r, natomiast remont jezdni na ul. Lotniczej zaplanowany jest na 30.09.2013. Do tego czasu kierowcy muszą liczyć się z małym utrudnieniami w ruchu drogowym.

Przeczytaj więcej o: pila, Zarząd Dróg i Zieleni,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group