Rehabilitacja Uśmiechem

05.07.2013   Autor: Redakcja
---

Stowarzyszenie Dzieci Niepełnosprawnych "Uśmiech" w Wałczu powstało przeszło 20 lat temu. Z biegiem czasu jednak ówcześni uczestnicy dorośli, postanowiono więc utworzyć Warsztaty Terapii Zajęciowej, gdzie trafiła młodzież z "Uśmiechu".

Można powiedzieć, że młodzież jest stara, ale z wielką chęcią jeżdżą tu na warsztaty. Największą tragedią dla nich jest ominięcie pikniku. Wiem to, bo sama jestem matką niepełnosprawnego dziecka - mówi portalowi asta24.pl Kordula Ślusarczyk, mama jednego z uczestników pikniku.

Warsztaty Terapii Zajęciowej trwają już od prawie siedmiu lat.

- Bawimy się razem, ze Stowarzyszeniem Dzieci Niepełnosprawnych 'Uśmiech" i jesteśmy jedną "uśmiechowską" rodziną - spotykamy się całymi rodzinami, z przyjaciółmi i znajomymi spędzając wesoło czas
- mówi Jadwiga Kosidło, kierownik Warsztatu Terapii Zajęciowej w Wałczu. Imprezie towarzyszyły liczne gry i zabawy w trakcie których na twarzach uczestników widać było naprawdę szerokie uśmiechy. Dzięki Stowarzyszeniu i Warsztatom, osoby niepełnosprawne w ciągu kilku lat poczyniły ogromne postępy w rehabilitacji.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Najnowsze
Pilne
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group